Informacje dla pacjenta
W ramach współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi Signal Iduna, Compensa, Allianz, Tu zdrowie, Polmed, Saltus Zdrowie, nasi pacjenci mogą skorzystać z wizyty u ortopedy oraz rehabilitacji.
Na rehabilitację wymagane jest skierowanie od ortopedy.
Prosimy o zabranie ze sobą badań obrazowych RTG, opis USG, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, w przypadku urazu wypis ze szpitala. Badania zrobione w przeszłości też są cenną informacją. Brak aktualnych badań obrazowych nie dyskwalifikuje pierwszej wizyty.
Strój: Najlepszym rozwiązaniem jest strój sportowy zapewniający komfort oraz swobodę ruchów – krótkie spodenki, w przypadku pań koszulka na ramiączkach.
Sposób płatności: gotówka, karta
Informacje dla pacjenta - zadzwoń, zapytaj
Jesteś przed lub po operacji, nie wiesz jak się przygotować czy i kiedy powinieneś rozpocząć rehabilitację, po zaopatrzeniu gipsowym nie dostałeś informacji o kolejnym etapie leczenia. Skontaktuj się z nami – rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Informacje ogólne
Rozpoczęcie rehabilitacji na ogół kojarzy się z intensywnymi ćwiczeniami i /lub bolesnymi technikami pracy na tkankach miękkich dlatego nie jest ona zalecana w krótkim czasie po operacji.
Rehabilitacja to również bardzo delikatne techniki terapii za pomocą których w sposób pośredni a co się wiąże daleki od miejsca urazu można wpływać na miejsce np. złamania, skręcenia. Dlatego istnieją techniki za pomocą których można we wczesnym okresie po złamaniu lub operacji chirurgicznej rozpocząć terapię.
Najczęściej stosowane techniki w rehabilitacji: kinesiology taping, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, drenaż limfatyczny, suche igłowanie powierzchowne, okłady chłodzące–kompresyjne lub lużne, mobilizacje skórno-mięśniowych gałązek nerwowych.
Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy i podpowiemy co należy zrobić.